رنگ آمیزی منزل

رنگ آمیزی منزل

رنگ آمیزی منزل

۱۰ اشتباهی که در رنگ آمیزی خانه مرتکب می شویم!

اغلب افراد هنگام رنگ آمیزی فضاهای داخلی اشتباهات رایجی مرتکب می شوند که کارشناسان در ده مورد زیر آنها را گوشزد کرده اند.
۱ فراموش کردن نور طبیعی
خیلی از مردم فکر می کنند رنگ های تیره تر بیانیه های جسورتر و سرزنده تری هستند، اما آنها به این نکته توجه نمی کنند که آیا نور طبیعی کافی در اتاقشان دارند؟! بدون نور طبیعی کافی فضای اتاق بسته و گرفته می شود و به جای حالت دراماتیک، افسرده و غم انگیز می شود.

۲ انتخاب یک رنگ بیش از حد روشن
مردم مایلند از رنگ های شادی که در مجلات می بینند استفاده کنند. اما این رنگ ها مخصوصا در فضاهای کوچک شدید و از نظر بصری آزاردهنده می شوند.

۳ اعتماد کردن به یک تراشه کوچک از رنگ
مردم معمولا از اهمیت تست رنگ مستقیما روی قسمتی از دیوار غفلت می کنند. شما باید حتما رنگ را روی قسمت هایی از دیوار که در معرض سایه یا نور مستقیم قرار دارد آزمایش کنید تا بتوانید حس واقعی از اینکه رنگ چطور به نظر خواهد آمد را درک کنید.
۴ مطابقت بیش از حد
تلاش برای تطبیق رنگ با مبلمان و وسایل خانه، فضا را واقعا کسل کننده می کنند. اگر رنگ های شما با هم بیش از حد منطبق باشند هیچ چیز جالبی وجود نخواهد داشت که نگاهتان را جلب کند. اگر دوست دارید فضای هماهنگی داشته باشید می توانید از سایه های تیره تر یا روشن تر رنگ مورد نظرتان استفاده کنید نه دقیقا همان رنگ!

۵ استفاده از سفید برای روشن کردن فضا
درحالیکه سفید در اتاق هایی که به خوبی روشن هستند، مدرن و روشن به نظر می رسد، می تواند در فضاهای تاریک اثری کاملا متضاد داشته باشد. سفید در اتاقی با نور طبیعی کم اغلب کثیف و افسرده و غم انگیز به نظر می رسد. بهتر است برای چنین فضاهایی از رنگهای فام دار با تن متوسط یا حتی تیره استفاده کنید.
۶ نادیده گرفتن سایه ها
وقتی رنگی را انتخاب می کنید، مهم است که آن را در زمان های مختلف روز که نور تغییر می کند آزمایش کنید. اگر سایه های زیادی در اتاقتان دارید بهتر است رنگ روشن تر انتخاب کنید زیرا به طور طبیعی رنگ منتخب شما در سایه تیره تر به نظر می رسد.
۷ رنگ کف…
سایه های مختلف کفپوش های چوبی می توانند تاثیر اصلی را در اینکه رنگ اتاقتان چطور به نظر برسد، داشته باشند. چه رنگ طبیعی خوش باشد و چه آن را رنگ کنید، کف نقش اصلی را در تاثیرگذاری بر تونالیته کلی رنگ اتاق دارد. بنابراین حتما هنگام انتخاب رنگ، رنگ کفپوشتان را در نظر بگیرید.
۸ تقسیم بندی فضاهایی با پلان باز
ایجاد دیوارهایی با دو تن مختلف در فضاهای باز می تواند تقسیم بندی زشت و خامی در جریان دکور شما ایجاد کند. اکثر کارشناسان چنین فضاهایی را با یک رنگ یا یک تغییر ظریف در رنگ، رنگ آمیزی می کنند.
۹ انتخاب رنگ به خاطر مد بودن آن
مدهای دکوراسیونی می توانند بسیار الهام بخش باشند اما بدون در نظر گرفتن اولویت ها اشتباه است. قرار دادن مد بالاتر از سلیقه شخصی خودتان راهنمای کامل یک فاجعه است. مدها می توانند سرگرم کننده و یا حتی مفید باشند و رنگ جدیدی را به شما پیشنهاد دهند، اما اگر رنگ خاکستری شما را افسرده می کند، حتی اگر مد باشد، اشتباه است که از این رنگ استفاده کنید. در حقیقت رنگی که مطابق سلیقه شما نباشد هیچ وقت حس بهتری به شما نمی دهد.
۱۰ بازی امن
رنگ های خنثی در بیشتر فضاها عالی عمل می کنند، اما چسبیدن به بخش های مات تر چرخه رنگ به خاطر اینکه از رنگ آمیزی دوباره می ترسید، توصیه نمی شود. بیشتر کارشناسان فضاهای رنگی را بیشتر از خاکستری ها و رنگ های خنثی می پسندند.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا