طراحی یک پناهگاه اضطراری

طراحی یک پناهگاه اضطراری

طراحی یک پناهگاه اضطراری

کد : ۱۱۶۷

طراحی یک پناهگاه اضطراری قابل حمل+عکس

ابتکار در طرا حی پناهگاه‌ های اضطراری موجب شده تنوع این طرا حی‌ ها افزایش یافته و هر هفته طرحی جدید ارائه شود.

به نقل از اینهبیتت، یکی از طرح‌های ارائه شده Shelter Pack است که محفظه‌ ای راحت و جمع‌ شونده برای حمل‌ و نقل آسان به شمار می‌رود.

۱۲ واحد از این پناهگاه ها را می‌ توان توسط کامیون حمل کرد و زمانی که این بسته باز می‌شود محل اقا متگاه چهار نفر خواهد بود. همچنین این پناهگاه دارای سرویس بهداشتی، آشپزخانه و میز پذیرایی نیز می باشد.

این پناهگاه امداد رسانی توسط ها کا ن گو ر سو طراحی شده و برنده جایزه طلایی رقابت های طرا  حی A’ Design 2016 است. این پناهگاه امدادی در حالت فشرده تنها ۸۰ سانتی‌متر طول دارد و در زمان بازشدن، دارای اتاق خواب چهار تخته، آشپز  خانه و غذا خوری با وسایل و تجهیزات مورد نیاز است.

برپا شدن هر یک از این واگن‌های قابل حمل تنها چند ساعت زمان می‌برد.

از ویژگی‌های برجسته این طرح جمع‌شدن آن است. لوله‌های آب هوایی آن بر بالای سقف قرار گرفته و حالت قیفی شکل لوله‌  ها موجب کاهش احتمال نشت و آب گرفتگی محفظه شده تا برای استفا ده در مکانی دیگر تمیز باقی بماند.

پنجره‌ ها ی سقفی نیز موجب ورود نور به مکان نشستن و کاهش استفاده از نور مصنوعی می‌شود. دیوار ها هم چند لایه و ضد آب بوده و موجب می‌شود انرژی اتلاف نشود و این روند موجب کاهش نیاز به انرژی در دسترس می شود.

این کابین ۱۲۹ فوت مربع فضا اشغال کرده و مکانی مناسب برای چند ماه زندگی در مواقع اضطراری محسوب می‌شود.

به دلیل پدیده‌ های طبیعی، جنگ و دیگر موارد شمار آوارگان افزایش یافته که چنین روش‌ ها یی برای نجات جان افراد بسیار ضروری است.

منبع : ایسنا

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا