جان پناه کوهنوردان سرمازده!

جان پناه کوهنوردان سرمازده!

جان پناه کوهنوردان سرمازده! + تصاویر

کد مطلب : ۱۱۷۳

وقتی در یک مکان و منطقه بسیار سرد قرار گرفته اید و نوک انگشتانتان از سرما بی حس شده همچین مکانی یک رویا به نظر می رسد. اتاقی گرم که شکل داخل آن همانند سنا خشک در مجموعه های ورزشی می باشد.

کبین جدیدی که مشابه اتاقک سنا خشک می باشد و جایگزین سازه قدیمی جانپناه کوهنوردان در کوه های آلپ گردیده .  پناهگاهی امن که برای کوهنوردان سرمازده می باشد.

جان پناه خورشیدی واقع در رشته کوه های آلپ

جان پناه کوهنوردان

 

این کابین بسیار مقاوم در برابر حوادث طبیعی مانند : زلزله ، باد و گردباد های شدید ، برف و باران های سنگین و همچنین وقوع بهمن می باشد .  داخل این جان پناه فضایی جهت نگهداری مواد غذایی ، پوشاک و کمک های اولیه و داری تعبیه گردیده است .

سیستم گرمایش برای داخل کابین و سرمایش جهت نگهداری دارو و غذا از انرژی الکتریکی تامین می گردد.

اتاقک فوق نیرو و انرژی الکتریکی خود را از سلولهای خورشیدی تامین می کند و جنس بدنه خارجی آن از نوعی آلومینیوم با آلیاژ خاص ساخته شده و داخل آن با پوششی از چوب همانند اتاقک های سنای خشک ساخته شده است . ما بین این دو پوشش عایق خاصی به کار رفته که به هیچ عنوان اجازه عبور گرما و سرما را از خود نمی دهد و شیشه پنجره آن ۳ جداره و بصورت نشکن می باشد .

در کل جان پناه و یا کابینی امن برای کوهوردان در منطقه کوهستانی آلپ می باشد. سازه فوق توسط چرخ بال در محل های مورد نظر قرار گرفته و نصب گردیده است.

منبع : اینهبیتت

مترجم : حبیب الله اسپیدمهر

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا