جنگل داخل فرودگاه

جنگل داخل فرودگاه

جنگل داخل فرودگاه

کد مطلب : ۱۱۷۲

پوشش گیاهی در محوطه داخلی فرودگاه پودونگ شانگهای ، در این فرودگاه، شما می توانید به جای استرس، آلودگی و عجله، در یک سالن طبیعت پر آرامش در حالی که نفس تازه می کنید ، در هوای پاک استراحت کنید.

 

سالن جدید برای فرودگاه Pudong در شانگهای یک محیط شبیه جنگل با ترکیبی از درختان، بوته ها و گل ها وجود دارد. شرکت ایتالیایی استفانو بوری معماران و طراحان “اولین جنگل عمودی در جهان”، فضایی به عنوان یک دستگاه تصفیه هوا و یک منطقه چند منظوره که در آن مسافران می توانند استراحت کنند و زمان خود را در حال تماشای این مکان زیبا که انتظار برای رسیدن به زمان پروازهای خود میباشند می گذرانند.

 

این پروژه جنگل داخل فرودگاه دو بخش، به نام آسمان جنگل و زیرزمینی جنگل، در دو ترمینال فرودگاه واقع شده است. به عنوان یک فضای پر از پوشش گیاهی، طراحی زیبایی را به ارمغان می آورند.

با این طراحی انتظار می رود که به کاهش استرس و ایجاد آرامش و تنظیم هجوم مسافران کمک شود. این محل شامل چند فضای مجزا مانند محل های استراحت،  اتاق های خصوصی، فروشگاه ها، فضاهای سرگرمی، فضاهای پذیرایی، و فضاهای نمایشگاهی تشکیل می دهد.

تصفیه هوا، تنظیم رطوبت هوا و تهویه هوا نیز یکی از اموری است که درختان می توانند در آن نقش به سزایی داشته و حس بسیار خوبی را برای مراجعین و همچنین کارمندان این مجموعه به ارمغان بیاورد.

جنگل در فرودگاه می تواند یک ایده بسیار عالی برای تمامی فضاهای مشابه چون هایپر مارکت ها، فضاهای سرگرمی سرپوشیده، اداره ها و سازمان ها و دانشگاه ها و مدارس باشد.

با توجه به موقعیت قرار گیری درختان ، بوته ها و گل ها ی که در محیطی سرپوشیده هستند باید قابلیت دوام آوردن در این شرایط  و استعداد رشد در این مجموعه را داشته باشند.

پوشش گیاهی بهترین ایده برای جذب انرژی های منفی در میان اقشار مردم است.

منبع: سایت اینهبیتت

مترجم: داود اسپیدمهر

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا