کافه اکسیژن شهری

کافه اکسیژن شهری

کافه اکسیژن شهری

کد مطلب : ۱۱۷۴

آیا قدرت جلبک ها در بالا بردن سطح اکسیژن در سیاره مان را حس کرده اید؟
یک نفس عمیق بکشید … آیا شما برای این کار آماده اید؟
کافه اکسیژن ایده ای بسیار جالب است که می تواند ما را در آینده ای نزدیک یاری کند. گاهی اوقات هنگامی که شما خسته و یا دچار استرس هستید، آنچه که شما واقعا نیاز به آن دارید یک نفس از هوای تازه است.
این ایده که جلبک ها دی اکسید کربن را از هوای اطراف خود جذب نموده و بعد از سوخت و ساز سلولی شان اکسیژن آزاد می کنند الهام بخش برای طراح Miklosi بود که او را ایجاد غرفه خود، یک کافه سبد شکل دارای نوار اکسیژن است.
این غرفه از چوب راش ساخته شده است، و شامل جلبک زنده در یک چرخش شبیه پمپ هوا در کل فضا پخش می شود.
فرد بازدید کننده فرصتی برای تجربه همزیستی با جلبک را کسب می کند، به اشتراک گذاری CO2 بازدم فرد که جلبک از طریق آن تنفس می کند، و در بازدم جلبک اکسیژن تولید میکند که فرد از آن برای تنفس استفاده می نماید.

 

در حالی که ایده کافه اکسیژن شهری ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد، این غلاف در واقع می تواند پاسخ به مشکل افزایش انتشار آلودگی و کربن شهری باشد. سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرد که تا سال ۲۰۳۰، ۶۰ درصد از جمعیت جهان در شهرهای بزرگ ۹۲ درصد از افراد در این سیاره را تشکیل می دهند که در حال حاضر به سطوح نا امن از آلودگی هوا زندگی می کنند.

در این طراحی غیر از پاک کردن هوا با استفاده از غشاء تفلون نیمه شفاف برای کاهش سر و صدا و تحریکات بصری با ایجاد یک فضای آرام، برای بازدید کنندگان خسته که می خواهند به استراحت بپردازند ایجاد گردیده است.

اطراف photobioreactor هسته تعدادی صندلی آرامش قرار خواهد بود ، تا محلی آرام برای مطالعه و تامل ایجاد شود .

منبع : سایت اینهبیتیت

مترجم : داود اسپیدمهر

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا