تصفیه هوا با یک جاروبرقی

تصفیه هوا با یک جاروبرقی

تصفیه هوا با یک جاروبرقی

تصفیه هوا با یک جاروبرقی غول پیکر+تصاویر

کد مطلب : ۱۱۸۰

گروهی از محققان برای مقابله با معضل آلودگی هوا، دست به ساخت یک سیستم جدید زدند که تقریبا تمام ذرات آلودگی را از هوا می‌گیرد.

به نقل از گیزمگ، محققان یک شرکت هلندی موفق به ساخت یک سیستم شدند که عملکردی شبیه جاروبرقی داشته و می‌تواند در هر ساعت میزانی معادل ۳۲ استخر المپیک از هوا را در خود کشیده و ذرات سمی آن را خارج کند.

طبق آمار ارائه شده از سازمان بهداشت جهانی، در حدود ۳ میلیون مرگ زودرس ناشی از آلودگی هوا در سال ۲۰۱۲ اعلام شده و ۹۲ درصد از جمعیت جهان در مناطقی با سطوح بالایی از ذرات موجود در هوا زندگی می‌کنند.

هنک بورسن سخنگوی شرکت سازنده اظهار کرد: این فیلتر صنعتی هشت متری از فولاد ساخته شده و در بالای ساختمان‌ها نصب می‌شود و مانند یک مکنده بزرگ پاک‌کننده عمل می کند. هوا از طریق این ستون بزرگ داخل و سپس فیلتر می‌شود.

آلودگی هوا یک معضل جهانی خطرناک به شمار می‌آید و محققان سالها است که با ابداع روش‌های مختلف به دنبال مبارزه با آن هستند.

این سیستم برای قرار گرفتن در مکان‌هایی مانند پشت بام‌های مناطق پرجمعیت ، یا نزدیک منابع آلودگی مانند کارخانه‌ها طراحی شده و در حدود ۸۰،۰۰۰ متر مکعب (۲.۸ میلیون فوت مکعب) هوا را در هر ساعت تصفیه می‌کند.

در آزمایش‌های انجام شده، این سیستم با موفقیت ۹۵ درصدی توانست تمام ذرات سمی موجود در هوا را از بین برده و هوای پاک و سالم را ارائه دهد.

بر اساس اظهارات شرکت، فیلترهای دستگاه ۱۰۰ درصد ذرات ریز و ۹۵ درصد ذرات بسیار کوچک را پاکسازی می‌کند. هوای اطراف این دستگاه تا شعاع ۳۰۰ متری یا حدود ۱۰۰۰ فوتی پاک است.
در حال حاضر از جزئیات فنی این دستگاه تصفیه هوا اطلاعات اندکی در دسترس بوده و همگی منتظر دریافت اطلاعات بیشتر از کمپانی سازنده آن هستیم.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا