جایگاه ویژه گرمایش از کف

جایگاه ویژه گرمایش از کف

جایگاه ویژه گرمایش از کف در جهان

کد مطلب : ۱۱۱۰۳

 

متاسفانه فرهنگ غلطی در ایران رواج یافته که سیستم گرمایشی بناهای نوساز را تبدیل به پکیج نموده اند . البته برای سازندگان ابنیه های نوساز فرق چندانی بابت هزینه ساخت موتورخانه مرکزی و نصب پکیج ندارد. شما یک ساختمان ۱۰ واحدی را در نظز بگیرید اگر با موتورخانه مرکزی سیستم گرمایشی راه اندازی شده باشد شما فقط نیاز به یک شعله مشعل جهت گرمایش نیاز دارید ، در صورتی که در سیستم پکیج شما ۱۰ شعله روشن در ساختمان دارید!

جایگاه ویژه گرمایش از کف

ارزش ۷.۹۰ میلیاردی سیستم های گرمایش از کف تا سال ۲۰۲۰
با قرار گرفتن در فصل سرد سال، انواع سیستم های گرم کننده در سراسر جهان بازار پویایی را برای خود شکل می دهند و در این میان، یکی از این بازارها که در سال های اخیر نیز رشد قابل توجهی در تجارت جهانی پیدا کرده، یعنی سیستم گرمایش از کف، جایگاه ویژه خود را در بازار گرم کننده های جهان پیدا کرده است، طوری که امروزه بسیاری از ساختمان های مسکونی یا تجاری جهان، به این نسل جدید از گرم کننده ها مجهز شده اند.

به همین منظور در این گزارش، جایگاه جهانی این بازار به لحاظ ارزش مالی و جغرافیایی مورد بررسی قرار می گیرد ضمن اینکه بازارهای اصلی آن از نظر جغرافیایی نیز معرفی خواهند شد.

جایگاه ویژه گرمایش از کف

جایگاه ویژه گرمایش از کف

سیستم های گرمایش از کف؛ نسل جدید گرم کننده ها

بعد از بخاری های نفتی و گازی و همچنین رادیاتورها، سیستم های گرمایش از کف را می توان نسل جدیدی از گرم کننده ها به شمار آورد که در چند سال اخیر بازار مصرف قابل توجهی را بین مردم جهان پیدا کرده اند، این سیستم ها که از طریق لوله های آب گرمی که کف ساختمان ها را پوشش می دهند، فعالیت گرمایشی خود را به انجام می رسانند، مصارف مسکونی، تجاری و صنعتی زیادی پیدا کرده اند، به طوری که نه تنها ساختمان های جدید و در حال ساخت به این سیستم ها مجهز هستند، بلکه در بازسازی بسیاری از ساختمان های قدیمی نیز از این شیوه گرمایشی استفاده می شود، بنابراین بازار گرمایش از کف به یکی از مهم ترین بازارهای اقتصادی جهان تبدیل شده است و بر این اساس در این گزارش نیز جایگاه این بازار در سطج جهان، انواع این سیستم ها و چشم انداز جهانی آن مورد توجه قرار خواهد گرفت.

جایگاه کنونی و چشم انداز این صنعت

جایگاه اقتصادی سیستم های گرمایش از کف در تجارت جهانی، به خوبی گرایش مصرف کنندگان را به این سیستم ها نشان می دهد، به طوری که طبق آمار ارائه شده در سال ۲۰۱۴، ارزش این بازار برابر با ۴.۶۵میلیارد دلار بوده است که نشان دهنده رشد قابل توجه این بازار در سال های اخیر است، همچنین باید اذعان کرد که بازار مذکور در سال های آتی نیز کماکان روند رشد خود را طی خواهد کرد و به عنوان یکی از سیستم های جدید و در عین حال کارآمد گرمایشی در سطح جهان، مورد استفاده قرار خواهد گرفت، به طوری که محققان اقتصادی پیش بینی کرده اند که بازار گرمایش از کف تا سال ۲۰۲۰ با نرخ رشد سالانه ۸.۷درصد رو به جلو حرکت کند و به ارزشی برابر با ۷.۹۰میلیارد دلار برسد.

عوامل رشد این بازار

از جمله دلایل اصلی که می توان برای رشد سیستم های گرمایش از کف نسبت به همتایان قدیمی تر آنها ذکر کرد، کارآمدتر بودن و به روزتر بودن آنهاست، ضمن اینکه رشد ساخت و ساز در جهان به ویژه در بخش های تجاری و مسکونی نیز باعث گرایش بیشتر سازندگان به این سیستم های جدید می شود.

از طرفی نگرانی های محیط زیستی جوامع انسانی نسبت به داشتن هوایی پاک تر و سالم تر نیز باعث ترویج استفاده از سیستم های گرمایش از کف می شود، چراکه این سیستم ها، آلودگی های زیست محیطی در پی نداشته و در کنار آن، مصرف انرژی کمتری را نیز در پی خواهد داشت.

بیشترین کاربرد در بخش تجاری و مسکونی

بازار سیستم های گرم کننده کف در بخش های مختلف ساخت و ساز کاربرد داشته و عمده مصرف آنها در ساخت و سازهای صنعتی، تجاری و مسکونی است، اما اگر بخواهیم بیشترین کاربرد این سیستم ها را در بخش های مذکور نشان دهیم، باید بگوییم که بخش تجاری و مسکونی بیشترین استفاده از این سیستم ها را ثبت کرده اند، امروزه بسیاری از صاحبان منازل شخصی، به سیستم های گرمایش از کف علاقه نشان داده و خصوصا در ساختن آپارتمان ها یا منازل جدید، این شیوه گرمایشی کارایی زیادی پیدا کرده است، همچنین ساختمان های تجاری نیز به دلایلی مانند صرف جویی در انرژی به سیستم های گرمایش از کف توجه زیادی نشان داده و در زیرساخت های خود از این سیستم ها بهره می برند.

اروپا؛ بزرگ ترین بازار

به طور کلی بازار جهانی سیستم های گرمایش از کف به لحاظ جغرافیایی به چند منطقه اصلی تقسیم می شود که عبارتند از آمریکای شمالی، اروپا، آسیا-اقیانوسیه و باقی مناطق جهان. در این میان بزرگ ترین بازار از آن اروپا بوده است و محققان پیش بینی می کنند تا سال ۲۰۲۰ نیز بیشترین سهم این بازار از آن اروپا باشد و در این میان خصوصا انگلستان، آلمان، فرانسه و روسیه بیشترین سهم را در منطقه مذکور در این بازار خواهند داشت.

آمریکای شمالی و منطقه آسیا-اقیانوسیه نیز از جمله مناطقی به شمار می روند که انتظار می رود در سال های آتی رشد قابل توجهی را در بازار مورد نظر داشته باشند، خصوصا کانادا و ایالات متحده آمریکا در آمریکای شمالی و کره جنوبی در منطقه آسیا-اقیانوسیه، نرخ رشد بالایی را در بازار سیستم های گرمایشی کف ثبت خواهند کرد.

جایگاه ویژه گرمایش از کف

منبع : فرصت امروز

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا