سیر صعودی قیمت املاک تجاری

سیر صعودی قیمت املاک تجاری

سیر صعودی قیمت املاک تجاری

 

کد مطلب : ۱۱۱۰۹

 

در برخی نقاط شهرک غرب،‌پاساژها و مرکز خریدهای این محدوده،‌ در خیابان مقدس اردبیلی و … قیمت املاک تجاری به متری ۷۰، ۹۰ و ۱۲۰ میلیون تومان رسیده است.
سیر صعودی قیمت املاک تجاری

گروه اقتصادی- عضو هیات مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با بیان این مطلب گفت:قیمت املاک تجاری و مغازه ها با توجه به میزان تردد مشتریان، بورس بودن کالا و محدوده جغرافیایی تعیین می شود.
مصطفی قلی خسروی افزود:‌برای نمونه در بازار تهران گاهی اوقات فضایی به اندازه یک میز ماهانه تا ۵۰میلیون تومان اجاره داده می شود.
وی تصریح کرد: در واقع جا و مکان مغازه و میزان تردد مشتریان در تعیین قیمت املاک تجاری نقش موثری دارند.
وی اظهار کرد: برای مثل قیمت املاک تجاری غرب و شرق خیابان ولیعصر (عج) و حتی واقع شدن در بالا و پایین میدان نیز در این مساله موثر است به طوری که قیمت املاک غرب این خیابان در بالای میدان ولیعصر(عج) تا میدان فاطمی، ‌متری ۵-۶ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان دارند زیرا در این سوی خیابان سایه بیشتری وجود دارد و بعد از ظهرهای روزهای بهاری،‌تابستانی و پاییزی شهروندان تمایل دارند در این محدوده قدم بزنند و خرید کنند.
وی عنوان کرد:‌این در حالی است که خیابان ولیعصر(عج) از میدان راه اهن تا میدان تجریش امتداد دارد اما به جرات می توات گفت هر ۱۰۰ متر و هر کیلومتر از این مسیر قیمت مخصوص خود را دارد.
وی ادامه داد:‌این در حالی است که ملک های تجاری در محدوده بازار بزرگ تهران معمولا قیمتی ۳ برابر واحدهای تجاری سطح شهر را دارند.
این کارشناس حوزه مسکن گفت: اکنون قیمت واحدهای تجاری در خیابان شیراز شمالی و جنوبی در خیابان ملاصدرا حداقل متری ۴۰-۵۰میلیون تومان است و به تناسب قیمت رهن و اجاره بها در این محدوده ها نیز افزایش می یابد.
وی بیان کرد: در خیابان یوسف اباد قیمت املاک تجاری متری ۱۲-۱۳ میلیون تومان است و می توان ماهانه بااجاره ۵-۶ میلیون تومان یک مغازه را اجاره کرد اما در محدوده هایی مانند شهرک غرب،‌پاساژها و مرکز خریدهای این منطقه ،‌ در خیابان مقدس اردبیلی و … قیمت املاک تجاری به متری ۷۰، ۹۰ و ۱۲۰ میلیون تومان رسیده است.
وی درباره میزان افزایش قیمت خرید و فروش املاک تجاری و رهن و اجاره آن گفت: نسبت به سال گذشته شاهد مقداری افزایش در قیمت ها بوده ایم به طوری که در جاهایی ۱۰ تا ۱۱۵درصد بر میزان اجاره بها و رهن افزوده شده و در برخی مناطق کمتر از این میزان اما در مجموع میانگین افزایش نرخ املاک تجاری و رهن و اجاره آنها ۷درصد بوده است.
وی تاکید کرد: مالکیت افراد محترم است و نمی توان در تصمیم دیگران در مورد قیمت ملک و میزان رهن و اجاره آن دخالت کرد اما باید در عرضه و تقاضا توازن ایجاد کنیم.
قلی خسروی اظهار کرد: اکنون آنچنان میزان ساخت و سازها زیاد شده که برای هر ۵ نفر یک ملک تجاری وجود دارد اما قیمت ها بالاست.
وی درباره تعیین ارقام نجومی رهن و اجاره برای برخی املاک تجاری گفت:‌در چند سال گذشته شاهد تاسیس بانک های فراوان خصوصی بوده ایم به طوری که شعب مختلف این مراکز اقدام به اجاره املاک با متراژ بزرگ و با اجاره ماهانه ۶۰-۷۰میلیون تومان کرده اند و بدین گونه قیمت کاذبی به وجود آورده اند و توقع مالکان را بالا برده اند.
وی ادامه داد:‌هرچه رکود بازار کسب و کار بیشتر باشد،‌فشار بیشتری بر مستاجران به ویژه در املاک تجاری وارد می شود و در نهایت هرچه افزایش قیمت بیشتر باشد مصرف کنندگان صدمه می بینند.
این کارشناس در پایان خاطر نشان کرد: افزایش قیمت رهن و اجاره املاک تجاری و واحدهای صنفی سبب می شود تا فعالان این عرصه دست در جیب مردم کرده و از جیب آنها هزینه های خود را جبران و پرداخت کنند.

سیر صعودی قیمت املاک تجاری

 

منبع : افکارنیوز

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا