ویلای کانتینری در کالیفرنیا

ویلای کانتینری در کالیفرنیا

ویلای کانتینری در کالیفرنیا

 

کد مطلب : ۱۱۱۲۳

 

معمارها می توانند با استفاده از شرایط آب و هوایی هر منطقه و با استفاده از سبک های جدید اقدام به ساخت بناهای متفاوت نمایند . البته این توانایی موقعی بروز می دهد که فکر آزاد و بدون دغدغه داشته باشند و البته خلاقیت و تجسم هم نقش زیادی در طراحی یک بنای متفاوت ایفا می کند .

به گزارش آی شهر به نقل از گیزمک معمار جیمز ویتاکر چند سال پیش یک دفتر کار با استفاده از کانتینرهای حمل بار طراحی کرد . یک تولید کننده فیلم در لوس انجلس با دیدن این طراحی سفارش ساخت این دفتر ویلایی را در یک قطعه زمین بزرگ  در جاشوا تری، کالیفرنیا، سفارش داد .

محل ساخت این ویلا نیازمند یک زمین وسیع می باشد که در اطراف آن ساختمان های بلند مرتبه ساخته نشده باشد . مساحت این دفتر کار حدود ۲۰۰ متر مربع می باشد . این ویلا دارای سه اتاق خواب و حمام اختصاصی به اصطلاح ما مستر ، آشپزخانه ،غذا خوری ، نشیمن و یک پارکینگ مسقف که با پنل خورشیدی جهت تامین انرژی پوشیده شده است . 

این بنا به مانند یک کاکتوس در طبیعت دیده می شود . البته به نظر می رسد در گرمای بالای منطقه استفاده از کانتینر مناسب نباشد . همانطور که می دانید کانکس ها و کانتینر ها در گرما بسیار طاقت فرسا خواهند بود . 

البته با طراحی معمار جیمز ویتاکر این مشکل نیز حل شده با ساختاری که این ویلا دارد به طور طبیعی با عبور و مرور هوا داخل آن خنک می شود و البته با عایق بندی مناسب و سیستم تهویه کمکی که نیروی آن توسط پنل خورشیدی تامین می شود جای هیچ نگرانی بابت گرما وجود نخواهد داشت .

چهت آشنایی بیشتر با این دفتر کار ویلایی می توانید از گالری دیدن فرمایید . 

ویلای کانتینری

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا