سازه بی نظیر تحقیقاتی در عربستان

سازه بی نظیر تحقیقاتی در عربستان

سازه بی نظیر تحقیقاتی در عربستان

 

کد مطلب : ۱۱۱۲۹

 

درحالی که برخی سازندگان و سرمایه گذاران بخش املاک در ایران که مدعی فرهنگ و قدمت چند هزار ساله و مدعی کوروش دوستی هستند و با سازه های تجاری مزخرف خود آسایش را از مردم می گیرند تا پول به جیب بزنند و مجتمع خود را هم به نام کوروش ثبت می کنند ، عربهای عربستان سعودی که به نظر برخی از به اصطلاح روشنفکران ما ملخ خور و عقب مانده هستند ، سازه هایی می سازند که ما فکرش هم در خواب نمی کنیم !

مرکز مطالعات و تحقیقات نفتی پادشاه عبدالله یکی از موسسات غیر انتفاعی است که به دنبال تحقیق در مورد استفاده های کارآمدتر از انرژی است . 

این سازه که به مانند یک حشره غول پیکر می باشد . تمامی انرژی خود را از خورشید دریافت می کند و با بازیافت آب نیاز آبی خود را تامین و با استفاده از شرایط اقلیمی و طراحی سازه و معماری فضای داخلی آن را با کمترین میزان مصرف انرژی خنک نگه می دارد .

مساحت کل این پروژه ۷۰ هزار متر مربع می باشد ، که شامل پنج ساختمان مجزا است ، و فضاهای  اختصاص داده شده به آن عبارتند از : مرکز دانش انرژی، مرکز کامپیوتر انرژی، مرکز کنفرانس، کتابخانه پژوهشی و  محل نماز خانه .

معماری خاص این مرکز ، که در شرایط کویری قرار گرفته است ، با نمای کاملا سفید خود و طرح های لانه زنبوری برای جلوگیری از شدیدترین اشعه های خورشیدی طراحی شده است .

بادگیرهای مختلفی در مکانهای مختلف این سازه قرار گرفته که وظیفه خنک کردن داخل سازه را بر عهده دارند . این مرکز با نام KAPSARC به تازگی برای بازدید عمومی باز شده و سازه آن تا حد امکان سازگار با محیط زیست می باشد . 

جهت آشنایی بیشتر با این سازه می توانید از تصاویر گالری بازدید فرمایید : شاید با دیدن این تصاویری فعالان در صنعت ساختمان کمی به فکر فرو روند!

سازه بی نظیر تحقیقاتی

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا