اولین خانه زیستی جهان

اولین خانه زیستی جهان

اولین خانه زیستی جهان از زباله های کشاورزی ساخته شده است

کد مطلب : ۱۱۱۳۴

 

همایش های مختلفی در سرتاسر جهان جهت ساخت مسکن با کمترین آسیب به محیط زیست برگذار می شود و هدف آن کمک رفع آلودگی های زیستی ساخت املاک می باشد .

به گزارش سایت صنعت ساختمان آی شهر به نقل از گیزمگ محققان موفق به ساخت خانه زیستی برای اولین بار درجهان شده اند . شاید در نگاه اول ساقه گوجه فرنگی و جلبک دریایی برای ساخت مصالح ساختمانی بسیار نرم و کم دوام به نظر برسد ، اما تیمی متشکل از محققان موفق شدند با همین الیاف بسیار نرم و انعطاف پذیر اولین خانه زیستی جهان را بنا نمایند .

خانه زیست شناسی توسط یک تیم چند نفره با تخصص های مختلف با بیش از ۴۰ شرکت ایجاد شده، از جمله شرکت های طراحی  از قبیل کپنهاگ Een TIl Een، شرکت معماری پایدار GXN، شرکت چوب Kebony و وزارت محیط زیست دانمارک می باشد .

برای شروع، GXN با شرکایی از بخش کشاورزی دانمارک برای جمع آوری مواد بیولوژیکی چیزهایی مانند چمن، نی، ساقه های گوجه فرنگی و جلبک دریایی  همکاری می کند. سپس آنها را به کامپوزیت ها ی مختلف تبدیل کرده تا قدرت خود را به حداکثر برسانند و جهت ساخت خانه استفاده شوند .

سپس Kebony با استفاده از حرارت و مایعات مبتنی بر مواد زیست محیطی، این چوب نرم را طی عملیاتی پایدارتر می کند . نوعی پلیمر در داخل مواد چوبی نفوذ می کند و باعث می شود تا خواص چوب های جنگلی گرمسیری را به خود بگیرد و به رنگ قهوه ای قهوه ای غلیظ در می آید که پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و باران یک پلاتین نقره ای خاکستری ایجاد می کند. عملکرد این هیئت ها توسط موسسه فن آوری دانمارک مورد آزمایش قرار می گیرد ، و با توجه به توانایی هایی که در اختیار دارد، ساختارهایی را ایجاد می کند ، که با استحکام یک خانه معمولی  رقابت می کند.

جهت آشنایی بیشتر به تصاویر زیر توجه فرمایید :

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا