خانه کوچک موقت در لوله بتونی

خانه کوچک موقت در لوله بتونی

خانه کوچک موقت در لوله بتونی مناسب برای خانه های کارگری و در مواقع بروز حوادث طبیعی + تصاویر

 

کد مطلب : ۱۱۱۳۶

 

یکی از معضلات در مواقع اضطراری و در زمان وقوع بلایای طبیعی اسکان حادثه دیدگان در کوتاه ترین زمان ممکن است . برخی مواقع هم برای تجهیز کارگاه های عمرانی که دور از مراکز شهری می باشد اسکان موقت کارمندان و کارگران نیاز به اسکان موقت می باشد و یا حتی برای اسکان پناهندگان از کشور های دیگر نیز می توان از آن استفاده نمود .

James Law Cybertecture با ارائه طرحی اقدام به ساخت  یک خانه کوچک که در یک لوله آب بتونی نموده است که فقط ۲.۵ متر (۸.۲ فوت) قطر دارد. فضای داخلی آن دارای یک طرح آپارتمان است که برای یک یا دو نفر مناسب می باشد .

دسترسی به داخل خانه با یک درب شیشه ای می باشد و فضای داخلی آن ۹/۵ متر مربع مساحت دارد . قسمت دوم لوله بتونی که در پشت آن قرار دارد ، یک آشپزخانه ، حمام کوچک با دوش و سرویس بهداشتی قرار گرفته است . این خانه کوچک موقت OPod نام گرفته است . 

جیمز لاک می گوید این خانه کوچک موقت برای استفاده در معابر شهری و کوچه ها مناسب نمی باشد . این واحد ها می توانند در کنار هم قرار بگیرند و با راه پله های فلزی با یکدیگر ارتباط داشته باشند . این شرکت برخی از مدل ها را نشان داده است که نشان می دهد چگونه چنین توسعه ممکن است شکل بگیرد.

روزنامه صبحگاهی چین گزارش می دهد که هر OPod حدود ۱۵،۰۰۰ دلار (بدون احتساب هزینه زمین) هزینه دارد . و برای اقامت موقت در نظر گرفته شده است ولی بنظر می رسد برای اسکان بلند مدت هم در نظر گرفته شده باشد .

به نظر می رسد که این پروژه همچنان مرحله ای از نمونه اولیه است و هیچ طرح فوری برای ساخت آن وجود ندارد ، جهت آشنایی بیشتر تصاویری در نظر گرفته شده .

منبع: جیمز لاک Cybertecture

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا