خانه تخم مرغی

خانه تخم مرغی

خانه تخم مرغی

ساخت خانه ای به شکل تخم مرغ !

کد خبر : ۱۱۱۴۰

شاید بعضی مواقع در رویای کودکان درباره زندگی کردن در یک نخم مرغ فرک رکده باشید . در حال حاضر مهندسان و طراحان خانه های کوچک ، خانه ی کوچکی به شکل تخم مرغ طراحی کرده و ساخته اند!

در سال ۲۰۱۵ شرکتی در اسلواکی اقدام به طراحی این خانه کوچک نموده است و اکنون در حال تکمیل طرح خود هستند . در سال جاری میلادی حدود ۵۰ دستگاه از این خانه تخم مرغی را تحویل خریداران می دهند و در سال ۲۰۱۹ تعداد بیشتری از آن را برای فروش ارائه می کنند.

ابعاد این خانه تخم مرغی عرض ۲.۲ متر و طول ۴.۶۷ متر به ارتفاع ۲.۵ متر می باشد . وزن این خانه کوچک ۱۶۵۰ کیلوگرم می باشد . این خانه کوچک دارای یک قاب فولادی با پوسته فایبرگلاس و عایق پلی اورتان است و نیازی به پایه در زیر آن نیست، و فقط یک قطعه زمین مناسب و مسطح نیاز دارد .

ورودی به خانه با درب کشویی می باشد و داخل آن یک تخت خواب ، حمام کوچک ، دوش ، توالت و آشپزخانه آن شامل سینک و اجاق گاز الکتریکی و یخچال می باشد . در بخش دیگر آن یک صندلی کوچک ، میز ، قفسه بندی و یک گنجه می باشد .

خانه فوق می تواند به شبکه سراسری برق متصل شود و یا با استفاده از سلول های خورشیدی ۸۸۰ وات و یک توربین بادی ۷۵۰ وات که به باتری داخل خانه متصل است و انرژی الکتریکی خود را تامین کند . و برای تامین آب با سیستم جمع آوری آب باران ، آب را در مخازن ذخیره می کند و همچنین می تواند به شبکه آب سراسری متصل شود و مخازن خود را پر کند .

یک سیستم گرمایش،  و تهویه مطبوع (HVAC) که دمای داخل را ثابت نگه می دارد و  می توان  با گوشی های هوشمند iOS یا Android اطلاعات در مورد منابع آب و برق ، درجه حرارت و سیستم تهویه ، روشنایی و دیگر سیستم ها  را کنترل کرد .

تعداد ۵۰ دستگاه از این خانه را در سال ۲۰۱۸ پیش فروش کرده اند که قیکت آن حدود ۹۸۰۰۰ دلار می باشد .

منبع: Ecocapsule

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا