روبات های بنا ساختمان می سازند

روبات های بنا ساختمان می سازند

روبات های بنا ساختمان می سازند

روبات های بنا ظرف ۴۸ ساعت یک ساختمان ۱۰۰ متری می سازد !

کد خبر : ۱۱۱۵۶

به گزارش سایت صنعت ساختمان آی شهر به نقل از گیزمک کار بر روی اولین چاپگر سه بعدی بتنی در اروپا آغاز خواهد شد .

شرکت مهندسی Arup و CLS Architetti توسط روبات های بنا با فن آوری چاپگر سه بعدی در ساخت اولین خانه بتنی در اتحادیه اروپا همکاری می کنند . پروژه ۳D Housing 05 اثربخشی تکنولوژی پیشرفته را در صنعت ساختمان اثبات می کنند.

خانه نمونه اولیه در میدان مرکزی میلان، Piazza Cesare Beccaria ساخته شده است و در ماه آوریل در سال جاری معرفی خواهد شد.

این پروژه درست مثل هر پروژه ای که توسط چاپگر سه بعدی ساخته می شود ، شکل می گیرد ، فرایند ساخت و ساز اولیه شامل اکسترود کردن مخلوط سیمان بصورت لایه لایه برای ساخت دیوارهای خانه است . تنها فرق این پروژه استفاده از یک دستگاه روبات که برای افزایش انعطاف پذیری بر پایه متحرک نصب شده است که جای چاپگر معمولی از آن استفاده می شود.

پس از اتمام عملیات ساخت دیوارها توسط روبات ، نوبت به انسان ها می رسئ که باید سقف، پنجره ها و درها و همچنین تجهیزات داخلی خانه را نصب نمایند . نماینده Arup اعلام کرده که امیدوار است این بخش از روند ساخت را نیز بصورت رباتیک انجام دهند.

مساحت این خانه ۱۰۰ متر مربع می باشد و شامل اتاق خواب ، آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و اتاق نشیمن است . این خانه به راحتی از هم جدا شده و در مکانی دیگر نصب شود .

هزینه ساخت این خانه مشخص نشده ولی به نظر می رسد بسیار ارزانتر از مدل مشابه ساخته شده توسط معماری سنتی باشد . روند ساخت این خانه توسط روبات های بنا ۴۸ ساعت بطول می انجامد .

ساخت این پروژه بسیار سریعتر ، ارزان تر و با ضایعات کمتری انجام می شود . همچنین دقت ساخت توسط روبات های بنا بسیار بالاتر می باشد .

مشاور شرکت سازنده می گوید : صنعت ساخت و ساز یکی از بزرگترین منابع و منتشر کننده گازهای گلخانه ای در جهان است . ما می خواهیم یک تغییر پارادایم در راه صنعت ساخت و ساز داشته باشیم و بر این باوریم که تکنولوژی چاپ ۳D برای ساختن ساختمان ها پایدار و کارآمد است. در ساخت و ساز مواد زائد کمتری ایجاد می شود و مواد را می توان در پایان عمر خود بازیافت و دوباره استفاده کرد.

منبع : نیو اطلس

 

 

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا