ساخت رستوران زیر آبی

ساخت رستوران زیر آبی

ساخت رستوران زیر آبی

در آبان ماه سال ۱۳۹۶ طرحی از رستوران زیر آبی همراه با توضیحات در سایت صنعت ساختمان آی شهر به نمایش گذاشته شد . در حال حاضر این طرح به مرحله اجرا در آمده و تصاویری از مراحل اجرای آن را در گالری زیر خواهید دید.

کد مطلب : ۱۱۱۵۹

شرکت بزرگ Snøhetta در حال حاضر شروع به ساخت رستوران زیر آبی  در شمال نروژ شده است.

این سازه در فاصله ای کمی بالاتر از محل قرارگیری همیشگی آن در حال ساخت است . سازه فوق پس از اجرا ۵ متر زیر آب برای همیشه ثابت می شود.

فنداسیونی قبل از تکمیل سازه در عمق دریا ساخته خواهد شد و پس از تکمیل پروژه آن را بر روی آن رها می کنند تا در روی آن قرار گیرد . نحوه قرار گرفتن سازه فوق روی پایه های آن در آینده نزدیک در همین مقاله بیان خواهد شد .

همچنین شرکت Snøhetta در ساخت اولین تونل کشتی در نروژ مشغول به اجرا می باشد . ساختمان فوق ۶۰۰ متر مربع مساحت دارد و با دیوارهای بتنی با ضخامت یک متر مربع ساخته می شود که در برابر امواج مقاومت لازم را داشته باشد .

یک پنجره بزرگ پانورامیک اکریلیک، دینرها را در طول فصل و فصل آب و هوایی تغییر خواهد داد. این ساختمان در خارج از زمان کار رستوران به عنوان یک مرکز تحقیقاتی بیولوژی دریایی مورد استفاده دانشمندان قرار خواهد گرفت .

عمر مفید این ساختمان در شبیه سازی های صورت گرفته ۱۰۰ سال در نظر گرفته شده است.

ساخت رستوران زیر آبی باید در اوایل سال ۲۰۱۹ تکمیل شود. گالری عکس ها از پیشرفت این پروژه در حال حاضر می باشد و شما می توانیدآن را بررسی کنید.

ساخت رستوران زیر آبی

منبع: Snøhetta

سایت املاک آی شهر :   www.ishahr.ir

سایت مشارکت در ساخت آی شهر :   www.ishahr.co

سایت صنعت ساختمان آی شهر :   www.ishahr.org

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا