اسکی روی هتل !

اسکی روی هتل !

اسکی روی هتل !

پس از ابداع اسکی روی برف ، روی یخ ، روی آب و روی چمن در سوئیس هتلی طراحی شده است که مهمان های آن می توانند روی سقف هتل به اسکی کردن مشغول شوند !

کد مطلب : ۱۱۱۶۱

سازندگان هتل در بخش های برف خیز کشور می توانند با الگو برداری از این هتل اقدام به ساخت همچنین مجموعه ای نمایند .

 

گروه Bjarke Ingels Group یا مختصر آن گروه BIG همیشه طراحی های متفاوت و جالبی از خود بجا می گذارند از جمله خانه لگو و خانه هرمی شکل، حال نمونه جدید طراحی آنها ، هتل des Horlogers می باشد که اخیرا منتشر کرده اند. در این طراحی مهمانان می توانند از سقف هتل به عنوان یک مسیر زیگزال شیبدار به اسکی کردن بپردازند.

 

هتل des Horlogers توسط یکی از برند های سازنده ساعت به نام Audemars Piguet  سفارش داده شده و همچنین شامل شرکت محلی Cche Architecture می باشد. پس از ساخت، مساحت کل این مجموعه ۷۰۰۰ متر مربع (۷۵،۳۰۰ فوت مربع) می باشد و شامل دو رستوران، یک بار ، یک حمام آبگرم و یک مرکز کنفرانس می شود.

این ساختمان به شکل پله ای به هم مرتبط می شود تا به بالای تپه برسد و مسیر شیب دار زایگزالی طولانی پس از طی مسیر بر روی تمام سقفها به زمین برسد. در حالی که رندرها نشان می دهد  در تابستان این مسیر پوشیده از چمن می شود و شاید بتوان اسکی روی چمن را هم بر روی آن تجربه نمود، در طول ماه های زمستان تراس ها با برف پوشانده می شوند و مهمانان می توانند به طور مستقیم از اتاق های هتل خود به اسکی بپردازند تا مسیرهای پیاده روی دست پیدا کنند.

BIG می گوید: “همانطور که در تصاویر دیده می شود هتل با شیب ملایم به طور یکپارچه با محیط اطراف بالا می رود و  روی سایت قرار می گیرد.” “درهم آمیختن ساختمان با توپوگرافی، جامعه و فضای عمومی را با هم درگیر می کند. زمین به شکل شیب روان به سقف تبدیل می شود و  مهمانان را ترقیب می کند تا  به سوی دامنه های Vallée de Joux اسکی کنند.”

هتل des Horlogers در حال حاضر در حال ساخت است و قرار است در سال ۲۰۲۰ به اتمام برسد. این هتل در کنار موزه آینده Audemars Piguet واقع شده است، که همچنین توسط BIG با همکاری معماران Cche طراحی شده است و طراحی آن به صورت یک قطعه مارپیچی به زیر زمین می باشد.

جهت آشنایی بیشتر تصاویر گالری را مشاهده نمایید:

منبع: BIG

سایت املاک آی شهر :   www.ishahr.ir

سایت مشارکت در ساخت آی شهر :   www.ishahr.co

سایت صنعت ساختمان آی شهر :   www.ishahr.org

اسکی روی هتل !

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا