هویج و چغندر برای تقویت بتن

هویج و چغندر برای تقویت بتن

هویج و چغندر برای تقویت بتن

اگر از ما بپرسند که هویج و چغندر را برای چه کاری استفاده می کنید ، اکثرا خواهیم گفت که برای تقویت سالاد فصل ! اما دانشمندان در یک تحقیق و مطالعه جالب به این نتیجه رسیده اند که هویج و چغندر برای تقویت بتن هم مناسب می باشد.

کد مطلب : ۱۱۱۶۶

در ماه های گذشته مطلبی در مورد چگونگی افزودن گرافن به بتن توسط دانشمندان در سایت صنعت ساختمان آی شهر ثبت کردیم . افزودن گرافن به بتن باعث تقویت و سازگارتر شدن بتن با محیط زیست اعلام شد. حال محققان دانشگاه لنکستر در بریتانیا گزارش دادند که با استفاده از «پلاسمای نانو» که از فیبرهای گیاهی ریشه استخراج شده است، نتایجی حتی بهتر از افزودن گرافن به بتن به دست آمده است.

این گزارش مفهومی توسط پروفسور محمد صافی ، رهبری می شود. او می گوید که پلاکت های مبتنی بر سلول  (که با همکاری شرکت CelluComp  اسکاتلندی تولید می شود) اساسا “نانوالکترونیک ها از ریشه های هویج و چغندرقند است.” این سبزیجات به عنوان مواد زائد در صنایع غذایی به دست می آید.

وقتی که این محصول نانو به مخلوط بتن سنتی (سیمان، سنگدانه و آب) اضافه می شود، پلاکت ها مقدار هیدرات کلسیم سیلیکات را افزایش می دهند. این محصول اصلی هیدراتاسیون سیمان پرتلند معمولی است و عمدتا مسئول مقاومت بتن می باشد.

در آزمایشات به عمل آمده در آزمایشگاه، با اضافه کردن پلاکت ها، بتن را به طور قابل توجهی مقاوم تر شد، به این ترتیب که در یک متر مکعب بتن ۴۰ کیلوگرم سیمان کمتری نسبت به بتن سنتی مورد استفاده قرار گرفت و استحکام آن برابر با قدرت سیمان سنتی بود. این به آن معناست که سیمان کمتری نسبت به بتن سنتی مورد نیاز است ، که این موضوع اهمیت زیادی برای محیط زیست دارد، زیرا تولید سیمان منبع بزرگی از انتشار دی اکسید کربن است.

علاوه بر این، افزودن پلاکت ها باعث افزایش تراکم ساختار ریزدانه بتن شده، که به ساختارها اجازه می داد تا مقاومت بیشتری در برابر خوردگی داشته باشد. بنابراین بیشترین میزان سیمان مورد نیاز صنعت ساخت و ساز را کاهش می دهد.

پروفسور محمد صافی می گوید : “کامپوزیت ها نه تنها به محصولات سیمان فعلی از لحاظ خواص مکانیکی و ریزساختاری، بلکه بخاطر استفاده کمتر از سیمان نیز برترند.” “این به طور قابل توجهی باعث کاهش مصرف انرژی و انتشار CO2 در تولید سیمان می شود.”

دانشمندان همچنین به دنبال ایجاد ورقه های مبتنی بر پلاسمای نانو هستند که می توانند به سازه های موجود ساخته شده توسط بتن سنتی اضافه شوند. این ورق ها می توانند طول عمر این سازه ها را با افزایش نیروی بیشتر اضافه کنند.

منبع: دانشگاه لنکستر

هویج و چغندر برای تقویت بتن

سایت املاک آی شهر :   www.ishahr.ir

سایت مشارکت در ساخت آی شهر :   www.ishahr.co

سایت صنعت ساختمان آی شهر :   www.ishahr.org

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا