ایستگاه شیشه ای با چشم انداز جبل الطارق

ایستگاه شیشه ای با چشم انداز جبل الطارق

ایستگاه شیشه ای با چشم انداز جبل الطارق

 

کد مطلب : ۱۱۱۷۶

 

با توجه به مکان تاریخی و موقعیت منحصر به فرد جبل الطارق یک سازه شیشه ای بر روی قله یک کوه بنا شده است، کا بازدید کنندگان می تواند با مراجعه به آن چشم انداز شگفت انگیزی را تماشا کنند.

این سازه بر روی یک پلت فرم قدیمی که جهت سلاح ضد هوایی از آن استفاده می شد قرار گرفته است . در واقع با بازسازی پلت فرم ضد هوایی، آن را تبدیل به یک ایستگاه تفریحی با چشم انداز بسیار هیجان انگیز نموده اند.

گردشگران می توانند از طریق پله و یا آسانسور شیشه ای به این ایستگاه تفریحی درسترسی داشته باشند. راه روی این سازه ۳۴۰ متر بالاتر از سطح دریا می باشد و تا ارتفاع ۴۲۶ متر بالا می رود .

ایستگاه شیشه ای Skywalk به مراتب بلندتر از Shard لندن و همچنین برج ایفل پاریس است و حدود سه برابر بالاتر از مجسمه آزادی نیویورک است. کسانی که مشکل سرگیجه دارند بهتر است از بازدید این ایستگاه شیشه ای صرف نظر کنند.

ساخت Skywalk همانطور که مشخص است بسیار چالش برانگیز بوده است . با توجه به دسترسی دشوار به مکان بنای سازه، لازم به ساخت قطعات کوچک قابل حمل بوده است .

این سازه ۳۳ تن وزن دارد و زیر بنای آن ۷۵۰ متر مربع می باشد، که توسط پانل های شیشه ای ساخته شده است . این سازه به طور ایمن به ساختار سنگی زیرین متصل شده است .

و محاسبه وزن بازدید کنندگان نیز به دقت انجام شده است . این سازه همچنین بر اساس طراحی های مهندسی ، در برابر سرعت باد بیش از ۱۵۰ کیلیومتر در ساعت مقاومت دارد .

جهت آشنایی بیشتر از تصاویر گالری دیدن فرمایید:

ایستگاه شیشه ای با چشم انداز جبل الطارق

دیدگاه‌ها (1)


  1. وای خیلی خوبه ساییتون

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا