عملیات سریع نجات هنگام آتش سوزی

عملیات سریع نجات هنگام آتش سوزی

عملیات سریع نجات هنگام آتش سوزی

تکنولوژی جدید و هوشمندی ساخته شده که در هنگام آتش سوزی افرادی که در مکان های مختلف ساختمان قرار دارند به سرعت شناسایی شده و عملیات نجات جان افراد با سرعت بیشتری انجام می شود.

کد مطلب : ۱۱۱۸۹

 

هنگامی که آتش نشان ها به محل آتش سوزی ساختمانی می رسند، بسیار مهم است تا به افرادی که نیاز به کمک بیشتری دارند، سریع تر امداد رسانی نمایند.

دستگاه لیزری BR-1000H با LED و لیزر طراحی شده به آتش نشان ها کمک می کند، تا مکان افراد گرفتار در آتش را شناسایی کنند. با فشار دادن یک دکمه در هنگام آتش سوزی به سرعت مکان آنها شناسایی می شود.

 

BR-1000H طراحی شده توسط MC Smart Controls می باشد. این تکنولوژی جایگزینی برای تابلو های بزرگ قرمز که در پنجره های اتاق خواب کودکان، سالمندان و معلول ها نصب می شوند استفاده می گردد.

مشکل این تابلو ها این بود که راهنمایی خوب برای سارقان بشمار می آید و آنها به خوبی نقات آسیب پذیر خانه را شناسایی می کنند.

این دستگاه نیز به داخل قاب پنجره متصل شده و تنها لبه زیرین آن از خارج دیده می شود و فقط در هنگام آتش سوزی قابل شناسایی می باشد.

در صورت آتش سوزی، این سیستم به طور خود کار توسط صدای آژیر اعلام حریق به کار می افتد و یک چراغ رنگی با شدت نور بالا به همراه لیزر در قسمت پایین آن روشن خواهد شد. LED  توجه افراد حاضر در محل را به پنجره جلب می کند. این لیزر در میان دود و هوای آلوده نشان می دهد که آتش نشان ها و نیرو های امدادی کجا باید بروند.

عملیات سریع نجات هنگام آتش سوزی

عملیات سریع نجات هنگام آتش سوزی

 

در صورتی که این دستگاه با هشدار دود فعال نشود، کابران می توانند به صورت دستی و به واسطه  Wi-Fi  از طریق یک برنامه همراه iOS / Android به دستگاه متصل شوند و آن را راه اندازی نمایند.

این اپلیکیشن نشان می دهد که دستگاه در چه وضعیتی قرار دارد و می توانند از طریق تلفن همراه خود بر عملکرد آن نظارت کنند . و اگر آنها فعال شوند، اخطاری از مکان محل وقوع حادثه به تلفن همراه مخابره می کند.

در صورتی که هشدار دود نمی افتد، کاربران می توانند دستی BR-1000H مجهز به Wi-Fi را از طریق یک برنامه همراه iOS / Android متصل به Cloud مرتبط کنند. این برنامه همچنین به آنها اجازه می دهد تا از وضعیت دستگاه به طور مداوم نظارت کنند و اگر آنها فعال شوند، هشدار می دهند.

این دستگاه با سیستم های هوشمند خانه همانگی دارد و آلارم خطر را به صورت پیام متنی به سایر اعضای ساکن در ساختمان اطلاع رسانی می کند. 

هر یک از این دستگاه ها در ساختمان محل دقیق قرارگیری خود را دقیقا مشخص می کنند . به عنوان مثال اتاق خواب شرقی در طبقه چهارم !!

 

قیمت هر یک از این دستگاه ها ۱۵۹ دلار تخمین زده شده. و به نظر می رسد در ماه ژانویه به بازار عرضه شود.

عملیات سریع نجات هنگام آتش سوزی

 

منابع: Kickstarter، Beam Ready

 

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا