نرخ کرایه ساعتی ماشین آلات عمرانی

نرخ کرایه ساعتی ماشین آلات عمرانی

نرخ کرایه ساعتی ماشین آلات عمرانی

کد مطلب : ۱۱۱۹۲

بر اساس آمارهای اعلام شده توسط مرکز آمار از متوسط نرخ کرایه ساعتی ماشین‌آلات مورد استفاده در طرح‌های عمرانی، بیشترین افزایش در متوسط نرخ کرایه ساعتی مربوط به “دامپر دو تن هیدرولیکی با راننده” با ۲۶.۹ درصد نسبت به دوره‌ی قبل (۱۳۹۶) بوده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس جداول اعلام شده توسط مرکز آمار از متوسط کرایه ساعتی ماشین‌آلات مورد استفاده در طرح‌های عمرانی در مقایسه با تمامی ۶۰ قلم مورد آمارگیری متوسط کرایه‌ ساعتی در دوره ۱۳۹۷ بیشترین کاهش کرایه ساعتی مربوط به “جرثقیل خودرو چرخ زنجیری حدود ۴۰ تن با راننده” با ۶.۳ درصد و بیشترین افزایش در متوسط کرایه ساعتی مربوط به “دامپر دو تن هیدرولیکی با راننده” با ۲۶.۹ درصد نسبت به دوره‌ی قبل (۱۳۹۶) بوده است.

همچنین مقایسه‌ی متوسط کرایه ساعتی در این دوره با دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد که کمترین افزایش کرایه ساعتی مربوط به “وانت سه تن جفت دیفرانسیل با راننده” با ۴.۲ درصد و بیشترین افزایش کرایه ساعتی مربوط به “جرثقیل خودرو چرخ زنجیری حدود ۳۰ تن با راننده” با ۳۹ درصد بوده است.

نتایج حاصل از این آمارگیری، متوسط کرایه‌ی ساعتی برخی از انواع ماشین‌آلات مورد استفاده در طرح‌‏های عمرانی در نیمه‌ی اول سال ١٣٩٧ و تغییرات آن نسبت به دوره‌‎ی قبل و دوره‎ی مشابه سال قبل در جدول زیر قابل مشاهده است.

 

نرخ کرایه ساعتی ماشین آلات عمرانی

نرخ کرایه ساعتی ماشین آلات عمرانی

نرخ کرایه ساعتی ماشین آلات عمرانی

به گزارش ایسنا،  این آمار برای سال قبل (۱۳۹۶) هم در تمامی۶٠ قلم مورد آمارگیری، کمترین افزایش کرایه ساعتی مربوط به «دامپر دو تن هیدرولیکی با راننده» با ٠,١ درصد و بیشترین افزایش در متوسط کرایه‌ی ساعتی مربوط به«جرثقیل خودرو چرخ زنجیری حدود ۴٠ تن با راننده» با ٣٩,٠ درصد نسبت به دوره­ی‌ قبل بوده است.

همچنین، مقایسه متوسط کرایه‎ی ساعتی در این دوره با دوره‌ی مشابه سال قبل نشان می‌دهد که بیش‌ترین کاهش کرایه‎ی ساعتی مربوط به «ماشین سواری پراید یا مشابه با راننده» با ۶,٧ درصد و بیش‌ترین افزایش کرایه ساعتی مربوط به«جرثقیل خودرو چرخ لاستیکی حدود ۶٠ تن با راننده» با ۴٣,۵ درصد بوده است.

گفتنی است در این آمارگیری، اطلاعات مربوط به کرایه‎ی ساعتی انواع ماشین‌آلات مورد استفاده در طرح‏های عمرانی(۶٠ مورد)، با ارسال پرسش‌نامه‌های مربوط از طریق رایانامه به پیمانکاری‏‌های مجری طرح‏‌های عمرانی در استان تهران، جمع‌آوری شده است. این طرح در مرداد ماه سال ١٣٩٧ برای جمع ‏آوری اطلاعات مربوط به نیمه‎ی‌ اول همان سال اجرا شده است.

سایت املاک آی شهر

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا