ساخت ICU جهت بیماری COVID-19

ساخت ICU جهت بیماری COVID-19

ساخت ICU جهت بیماری COVID-19 در اسرع وقت با کانکس ها و کانتینرها

کد مطلب : ۹۹۰۲۱۲۰۲

این کانکس ها با نام CURA شناخته می شوند.

در شرایط کنونی دنیا که تقریبا کل کشورها درگیر بیماری کرونا هستند، ساخت یک بیمارستان با اتاق های ICU در سریع ترین حالت ممکن باعث جلوگیری از مرگ و میر ناشی از این بیماری می شود.

البته این بیماری در روندی قرار گرفته است که ممکن است به زودی کنترل شود، اما این ایده می تواند در شرایط مشابه مورد استفاده قرار گیرد.

کشورهایی که با آمار بالا درگیر این بیماری هستند، نیاز بیشتری به این نوع از بیمارستان ها دارند.

این طرح از اتاق آی سی یو در حال حاضر در ایتالیا استفاده می شود.

بیمارستان های صحرایی معمولا در چادرها برپا می شوند، اما لازم است این اتاق ها تحت تاثیر فشار منفی قرار گیرند تا از انتشار ویروس جلوگیری شود.

در چادرها امکان برقراری فشار منفی وجود ندارد، اما در اتاق های معمول بیمارستانی به راحتی این کار انجام می گیرد. حال با استفاده از این کانکس ها می توان فشار منفی را در آن برقرار نمود.

نکته جالب این پروژه حمل و نقل سریع آن به نقاط مختلف جهان است و مزیت دیگر آن قرارگیری این اتاق های آی سی یو در کنار بیمارستان ها است که می توانند از فضای پارکینگ ها استفاده نماید و باعث گسترش ظرفیت اتاق های ICU در بیمارستان می شود.

همچنین می توان با حمل و نقل آسان از طریق قطارها، کامیون ها و کشتی ها استفاده نمود.

اولین نمونه اولیه CURA در حال حاضر برای استفاده در بیمارستانی در میلان ساخته شده ، تا بتواند در نهایت آنها را به سراسر جهان ارسال کند.

این اتاق حدود ۶ متر طول دارد و دارای دو پنجره شیشه ای می باشد. و اعضای خانواده می توانند بیمار خود را از پشت شیشه ببینند. این کانتینر ها با یک سازه بزرگ منعطف به هم متصل می شوند، که به عنوان اتاق ذخیره سازی و تعویض فضا از آن استفاده می شود.

مدل اولیه در بیمارستانی در یک مجتمع صنعتی سابق در تورین ، شمال ایتالیا نصب شده است ، که تقریباً ۹۰ تخت برای بیماران مبتلا به COVID-19 دارد. این کانتینر میزبان کلیه تجهیزات مورد نیاز برای دو بیمار در بخش مراقبت های ویژه ، مانند دستگاه های تهویه ، مانیتور ، غرفه های IV و غیره می باشد و از چند روز پیش به بهره برداری رسید.

از زمان راه اندازی CURA در اواخر ماه مارس ، بیش از ۲،۰۰۰ نفر برای پیوستن به این پروژه ، تولید مثل آن یا ارائه تخصص فنی در تماس بوده اند. واحدهای اضافی CURA در حال حاضر در سایر نقاط جهان مانند امارات متحده عربی و کانادا در دست ساخت هستند.

ساخت ICU جهت بیماری COVID-19

 

  • سایت املاک آی شهر : ishahr.ir
  • سایت مشارکت در ساخت آی شهر : ishahr.co
  • سایت صنعت ساختمان آی شهر : ishahr.org
  • سایت مدریت ساختمان آی شهر : ishahr.net
لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت املاک
سایت املاک
بالا